Στην Τακτική Γενική Συνέλευση της Πανηπειρωτικής Ομοσπονδίας Ευρώπης που πραγματοποιήθηκε στη Φραγκφούρτη στις 29 Μαΐου 2016 έλαβε μέρος ο πρόεδρος του Παγκοσμίου Συμβουλίου Ηπειρωτών Εξωτερικού και Επίτιμος πρόεδρος της Πανηπειρωτικής Ομοσπονδίας Ευρώπης κ. Χρυσόστομος Δήμου. Ο κ. Δήμου στο χαιρετισμό που απηύθυνε συνεχάρη το απερχόμενο Διοικητικό Συμβούλιο για το έργο που επετέλεσε.
Στις αρχαιρεσίες που έλαβαν χώρα την ίδια ημέρα νέα πρόεδρος εκλέχτηκε η κ. Δήμητρα Πέτσα από την Φραγκφούρτη που αντικατέστησε τον μέχρι τώρα πρόεδρο κ. Σπύρο Κωσταδήμα, ο οποίος δεν έθεσε εκ νέου υποψηφιότητα, αντιπρόεδρος εκλέχτηκε ο κ. Θεοφάνης Καλυβιώτης, γενικός γραμματέας ο κ. Θεοχάρης Σακελλαρίου, γραμματέας και υπεύθυνος τύπου ο κ. Θωμάς Γκίνης και Ταμίας ο κ. Νίκος Σταμάτης. Ακόμη στο Δ.Σ. εκλέχθηκαν οι κ.κ. Δημήτριος Ντόκος, Απόστολος Τσιρογιάννης, Γιώργος Γιωτίτσας, Γιάννης Παπαδόπουλος, Λεωνίδας Παππάς και Ελευθέριος Δημητρίου.
Μετά το πέρας της ψηφοφορίας ο κ. Δήμου έκανε την εξής δήλωση: «Εύχομαι στο νέο ΔΣ κάθε επιτυχία στην επίτευξη των σημαντικών στόχων που έχει θέσει και προσβλέπω σε μια εποικοδομητική συνεργασία με το Παγκόσμιο Συμβούλιο Ηπειρωτών Εξωτερικού».
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh7NDtdw_JmZ2LwodDh_AEgHwUzRvusl-bOqujta6tYZGAIFzcoyYcM1mSJ7T-O6YGyU2yj42iqb_3S81zW_bUX1e7vgU-L5JmyxJ2MEgZWV9VgJgK1M_azVtrhMXYSWi6T37MOBIjgvhE/s1600/13312742_283651968634893_2406553636070697033_n%255B1%255D.jpg)
Μετά το πέρας της ψηφοφορίας ο κ. Δήμου έκανε την εξής δήλωση: «Εύχομαι στο νέο ΔΣ κάθε επιτυχία στην επίτευξη των σημαντικών στόχων που έχει θέσει και προσβλέπω σε μια εποικοδομητική συνεργασία με το Παγκόσμιο Συμβούλιο Ηπειρωτών Εξωτερικού».
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου